Titel presentatie:

Energiebesparing bij pompsystemen

Korte toelichting presentatie:

Energie efficiƫntie is een thema dat bij KSB al jaren hoog op het programma staat. Pomp hebben bij veel bedrijven een groot aandeel in het energieverbruik. Vaak maken pompen veel draaiuren op maximaal vermogen en het is de praktijk maar de vraag of dit altijd nodig is.
Door pompen beter af te stemmen op de vraag van het proces wordt er aanzienlijk bespaard op het energieverbruik. Deze besparing kan oplopen tot meer dan 40% van het huidige verbruik.
KSB gebruikt een methode waarmee op basis van het huidige belastingprofiel voorstellen gedaan worden voor optimalisatie. Bijkomend voordeel is dat de belasting van de pomp in de meeste gevallen afneemt. Dit heeft gunstige invloed op de beschikbaarheid en levensduur van de pomp.

Deze presentatie is niet beschikbaar gesteld!

Spreker:

ing. Bert den Hollander
Groepsleider Engineering, KSB Nederland

Informatie spreker:

Bert den Hollander is 25 jaar werkzaam bij KSB, 18 jaar projectleider bouw pompstations voor overheden, maar de laatste jaren in de rol van adviseur energiebesparing en optimalisatie