Titel presentatie:

Nieuwe ontwikkelingen poedercoaten op houten substraten

Korte toelichting presentatie:

Begin jaren 2000 kwam poedercoaten op MDF op de markt, maar heeft nooit een grote vlucht genomen. Dat kwam omdat er onvoldoende inzicht was wat de beste manier is om poederverf op MDF aan te brengen, was de moffeltemperatuur nog steeds vrij hoog  en was alleen structuurpoederverf mogelijk.  In deze presentatie wordt ingegaan op de laatste ontwikkelingen waarbij DSM technologie heeft ontwikkeld die de moffeltemperatuur terug bracht naar 4 min 130 C met behulp van IR ovens. Hierdoor wordt ook poedercoating op houten substraten mogelijk zoals op beuken, eiken en gemodificeerd grenen. Daarnaast  zijn nu ook gladdere matte oppervlaktes mogelijk.

Download hier de presentatie!

 

Spreker:

dr. Jos Verlaak
New Business Development Manager Powder Coatings, DSM Coating Resins

Informatie spreker:

Jos Verlaak heeft gestudeerd aan de Radboud Universiteit in Nijmegen. Vanaf 1984 heeft hij gewerkt voor verschillende bedrijven en sinds 2006 voor DSM in Zwolle. In zijn carrière als R&D Manager en New Business Development Manager heeft hij veel ervaring opgedaan op het gebied van bindmiddelen voor de drukinkt- en verfindustrie o.a. van water gebaseerde systemen en poederverf. In zijn huidige functie als New Business Development Manager bij DSM is hij betrokken bij de ontwikkeling en vermarkten van ultra laag uithardende poederverven voor hittegevoelige substraten zoals MDF. Daarnaast is hij actief op het gebied van duurzaamheidsaspecten van poederverf op metaal en MDF. Hij heeft verschillende publicaties op zijn naam staan.