Titel presentatie
Een duik in de wereld van normalisatie: ISO 12944 en EU-restrictie voor de toepassing van di-isocyanaten

Toelichting presentatie
Normen worden vaak gezien als regels van hogere hand waar een marktpartij aan onderworpen wordt. Wat maar weinig organisaties weten is dat normen voor en door de markt ontwikkeld worden. Hoe werkt dat en welke rol kan uw organisatie daarin spelen? Deze vragen zullen aan de hand van twee praktische normtrajecten toegelicht worden, namelijk de herziening van de serie normen ISO 12944 “Voorbereiding van staal op verven”, en de ontwikkelingen rondom een toekomstige EU-restrictie voor de toepassing van di-isocyanaten.

Taal
Nederlands

Spreker
Suzanne Dietz
Consultant normalisatie - NEN

Suzanne Dietz staat diverse normalisatietrajecten bij voor de NEN-afdeling ‘Materialen en bouwproducten’, waaronder de normcommissies voor oppervlaktetechnieken (metallieke deklagen, corrosie, verfwaren en voorbereiding van staal op verven).

Nico Frankhuizen
Manager Productmanagement - TQC Sheen