Titel presentatie
FreshStrips - slimme stickers tegen voedselverspilling

Toelichting presentatie
De hedendaagse geglobaliseerde bevoorradingsketen kampt met voedselverspilling dat zowel economische als ecologische gevolgen heeft. Slimme monitoringtechnieken zijn de sleutel om voedselverspilling tegen te werken en tegelijkertijd de versheid en veiligheid van gekoelde producten te garanderen. FreshStrips ontwikkelt batterij-loze sensoren die van kleur veranderen naargelang hun temperatuurgeschiedenis, zodat het makkelijk af te lezen is of het product nog vers genoeg is en onnodige verspilling vermeden wordt.
In de presentatie zal worden ingegaan op de technische aspecten rond deze nieuwe technologie, waaronder de achterliggende principes van de cholesterische vloeibaar kristallijne polymere netwerken die de basis vormen van deze responsieve materialen, tot het coaten ervan voor het maken van functionele prototypes.

Taal
Nederlands

Spreker
dr. Koen Nickmans
Chief Technology Officer (CTO) - FreshStripsFnb

Koen Nickmans obtained his PhD degree at the Eindhoven University of Technology in 2017 under the supervision of Prof. D.A.P.H.J. Schenning. His PhD research focused on the directed self-assembly of liquid crystals for patterning applications at the sub-5 nm scale. He is currently Chief Technology Officer at FreshStripsFnB, a smart materials company developing optical freshness labels.